Společenství čistých srdcí

Vyprávěj svým dětem o sexu- 1. část

Kategorie: Zajímavé

srdce, zdroj: www.pixabay.com, CCO Bible říká, že první stvoření lidé byli nazí. Jistě pociťovali k sobě fyzickou náklonnost. Přirozeným způsobem se radovali navzájem bez viny nebo studu. Odkud se tedy vzal ten vzájemný sexuální pud a z jakého důvodu?....

Naše touha a potřeba intimní relace je zakořeněna v obraze Boha, který je jednotou. Manželství a sexuální soužití muže a ženy jsou odrazem přirozenosti Boha. Pohlavnost je pěkným darem Boha, který uschopňuje lidi k vytváření intimních vztahů lásky.

Když vychováváme děti, musíme jim jasně předat jednu věc: sex čili vzájemná přitažlivost pohlaví, je pěkným darem Boha pro každého z nás. Není to něco špatného, ale někteří tohoto daru špatně užívají a nepočítají s Božím záměrem. To, že destruktivní pseudokultura deformuje pěknou věc, neznamená, že ji máme posuzovat jako něco špatného. Naopak, musíme lidskou pohlavnost povznést k tomu, pro co ji stanovil Bůh. Konec konců, pohlavnost pochází od Něho, byli jsme stvořeni k Jeho obrazu jako pohlavní bytosti.

Naše děti potřebují pochopit, jak velice Bůh touží, aby se sex stal požehnáním v jejich životě a vztazích. Potřebují pochopit jeho cíl a smysl. Ale potřebují se také naučit, že jestli chtějí tohoto daru pravidelně užívat, pak musí dodržovat jistá pravidla.

Pohlavnost je nádherným darem, dovolujícím zvláštním způsobem prohlubovat manželské vztahy, prožívat radost a tělesnou příjemnost ve vzájemné lásce manželů a také tvořit milující se rodinu pro dítě nebo děti. Jestli si vážíš pohlavnosti a užíváš ji, tak jak to zamýšlel Stvořitel, pak je to skutečně jedna z nejlepších stvořených věcí Bohem!

Většina dětí vychovávaných v křesťanských rodinách má ponětí o morálních pravidlech. Jestli máš náctileté dítě, zajisté je přesvědčeno, že mladí, kteří praktikují sex s kýmkoliv, se chovají špatně. Zajisté můžeš být pyšný, že tvoje dítě má takové názory. Ale je zde past. Většina dětí, které chodí do kostela a jsou vychovávané v křesťanských rodinách, pociťují, že je tomu trochu jinak, jestliže se děvče a chlapec skutečně milují. V takových situacích je předmanželský sex pro ně jako by ospravedlnitelný, jelikož láska jim k tomu dává "právo."

Problém spočívá v tom, že mládež má zfalšovaný obraz o tom, co je opravdová láska, je přesvědčena, že láska dovoluje praktikovat sex bez ohledu na čistotu a věrnost. Podle Písma svatého můžeme definovat opravdovou lásku takto: láska znamená, že bezpečí, dobro a štěstí toho druhého jsou pro mne tak důležité jako moje vlastní! Jestliže někdo miluje druhou osobu takto, jistě bude chtít, aby čistota a věrnost chránily její sexuální život, poněvadž zajišťují štěstí a ochraňují před zraněními. Opravdová láska počká se sexem do svatby a zůstaně čistá a věrná také v manželství! V tomto smyslu opravdová láska opravňuje k sexuálnímu soužití.

Copak nechceš, aby Tvoje dítě kráčelo touto cestou lásky? Nechceš, aby naše mládež respektovala čistotu a věrnost. Ne zrovna snadným úkolem je učit mladé lidi těmto pravdám v dnešní pseudokultuře, která jim napovídá něco jiného, ale my řikáme, že je to možné!

Důležité je, abychom naše děti učili pravdě a ve vzájemných vztacích předávali, co je dobré, a co špatné ve věcech spojených s pohlavností! Děti budou více vnímanvé na naše pokyny, jestli zakusí naši skutečnou lásku. Děti potřebují něco víc než jen pocítit tvoji lásku. Potřebují vidět, jak ty žiješ láskou. Aby naše děti přijaly naše přesvědčení a naše hodnoty a naučily se volit morální dobro, musí vidět, jak pravda má vliv na náš vlastní život.

Když budeme budovat vztahy s dětmi a moudře jim dodávat vědomosti o sexu, máme mnohem větší šanci dosáhnout dobrého výsledku. Když podnikneme vlastní kroky, dáme dítěti šanci na vítězný přechod přes minové pole sexuálních pastí, které nastražil protivník.

Rodina, zdroj: www.pixabay.com, Licence: CC0 Public Domain /


Zdroj: kniha- Vyprávěj svým dětem o sexu; (originál: Opowiedz svim dziecom o seksie), autor: Josh i Dottie McDowell


Sdílet

Související články:
Rozhodování, vstup do kláštera a podobně (08.04.2021)
Vyprávěj svým dětem o sexu- 2.část (18.02.2020)
Přednáška: Jak žít sexualitu jako dar (30.10.2019)
27. Celostátní setkání Společenství čistých srdcí (11.08.2019)
Prosba (08.03.2010)
Chceš se stát spoluautorem webu spolcs.cz? (18.12.2007)
Diskuze: Jak vidíš nový web spolcs.cz? (18.12.2007)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 07. 02. 2020 | 807 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře