Společenství čistých srdcí

Vstup do SČS ve Vsetíně v roce 2019

Kategorie: Bylo

Na Valašsku byl přijat do Společenství čistých srdcí nový člen a poté se uskutečnilo malé setkání členů tohoto společenství.
V kapli sv. Růženy ve Vsetíně se poslední březnovou sobotu uskutečnila mše svátá se vstupem do Společenství čistých srdcí. Přijímajícím knězem byl otec Ján Rimbala. Hlavní myšlenkou promluvy byla věta: „Pane, chci být čistý.“ I když to možná pokazím, chci se zase snažit. Chci ti dělat radost. A jednou chci mít krásné manželství, rodinu, proto ti obětuji na tento úmysl všechny svoje boje o čisté srdce. Chci být jako pramen čisté vody, ze kterého se ostatní budou moci napít a občerstvit se. Chci být svíčka ve tmě, která temnotu prosvětlí. Otec Ján také probíral desatero. Jsou to doporučení pro dobrý život, každé z nich něco důležitého a krásného chrání. 5. přikázání chrání život, 7. přikázání chrání pravdu. Co ale chrání 6. přikázání? Chrání lásku.

Po promluvě byl při vstupním obřadu přijat do SČS nový člen, Dominik. Přišli jej podpořit dva stávající členové, Martin a Jenda. Bohoslužbu sloužil také místní pan farář P. František Král, který nás na konci povzbudil a zeptal se na počet členů ve vsetínském děkanátu. Po mši svaté se uskutečnilo malé setkání v místní kavárně.
Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Ludmila Rozsypalová | Vydáno dne 26. 04. 2021 | 62 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře