Společenství čistých srdcí

Už mě to prostě nebaví...

Kategorie: Duchovní život

zimní krajina, zdroj: www.pixabay.com, Licence: CC0 Public D Sedím na faře ve třídě. Čekám na katechumena, který má přijít. Listuji knížkou a narazím na těchto pár řádků...

"Mně je jedno, jak se daří jiným. O mě se také nikdo nestará. Chci mít svůj klid...Už mě nebaví se na to dívat," říkají mnozí lidé a vypínají televizi, když jsou v ní zprávy o obětech hladu a katastrof, o pronásledovaných a uprchlících.

Pro nás to má být ale vybídnutím k tomu, abychom otevřeli oči pro lidi trpící nouzí v našem bezprostředním okolí a všude ve světě. Bližní, to už v dnešní době není jen otázka vzdálených kilometrů. Všichni lidé na tomto světě, kteří tě potřebují, kteří s tebou žijí nebo kteří umírají, ti všichni jsou tvoji bližní. Samozřejmě, lze je přehlížet, ale křesťan by měl otevřít oči a vidět především srdcem.

Pane, otevři mé oči,
abych viděl nouzi jiných; otevři mé uši, abych slyšel jejich nářek; otevři mé srdce, aby nezůstali bez pomoci. Dej, abych se nezdráhal bránit slabé a chudé z obavy před hněvem silných a bohatých. Ukaž mi, kde je třeba lásky, víry a naděje, a nech mne je přinášet. Otevři mé oči, uši a srdce, abych mohl přinášet tvůj pokoj.


společenství, zdroj: www.pixabay.com, Licence: CC0 Public Do


Zdroj: Učebnice náboženství pro 7. třídu- Rosteme ve víře, str. 43


Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 28. 10. 2015 | 1442 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře