Společenství čistých srdcí

Co přináší vstup do SČS novým členům?

Kategorie: Bylo

I v uplynulém roce mohli do Společenství čistých srdcí vstoupit noví členové. Jak vidí svůj vstup několik měsíců poté?


Novým členům společenství jsem položila tyto otázky:

1, Jsi rád/a, že jsi do společenství vstoupil/a?

2, Myslíš, že ti vstup něco přinesl?Jsem moc ráda, že jsem vstoupila do Společenství čistých srdcí a moc se mně líbí, že se za sebe navzájem modlíme.

Marie

Jsem moc ráda, že jsem do SČS vstoupila. Jsem ráda, že mohu patřit do společenství, které uznává stejné hodnoty a snaží se je naplňovat. Vstup mi přinesl hodně. Osobně jsem se sama rozhodla žít podle ideálů čistého srdce už před delší dobou. Vstup do SČS pro mě byl určitým naplněním tohoto rozhodnutí. Prstýnek, který každý den nosím, mi neustále připomíná toto moje rozhodnutí a utvrzuje mě v něm. Zároveň cítím neskutečnou sílu modlitby Pod ochranu Tvou, kterou se členové SČS každodenně za všechny členy modlí. Tato vzájemná modlitba činí naplňování ideálů čistého srdce mnohem jednodušší.

Anna

Jsem velmi ráda za možnost být součástí Společenství čistých srdcí. Vnímám za sebou celou plejádu Božích bojovníků, kteří mě každý den svěřují pod ochranu Panny Marie, a já svěřuji je. Je to síť, jíž jsem součástí. Navenek možná není zřejmá změna, nicméně v časech pokušení a slabých chvil se mi v modlitbě dostává sil. Ve chvílích, kdy padám, je zmíněná síť pode mnou, a tedy mě zachytí. Zakouším, že ve společenství je síla!

Veronika

Rozhodnutí žít čistě je náročný úkol. Jsem rád ze na to nejsem sám. Být členem společenství mi pomáhá se víc snažit než kdybych byl sám a taky je fajn vědět ze jak se modlím sám, modlí se mě i další lidé. Jsem rád, že mohu být členem SČS. Věřím že Bůh nám v našem úsilí vede a pomáhá.
Nedokážu rozpoznat, jestli je to v úsilí nebo duchovním životě poznat. Rozhodně se cítím být blíže Bohu. Dělám ještě další aktivitu tak nevím jestli je to společenstvím nebo tou aktivitou, každopádně cítím velkou pomoc.

Dominik

Za mě jsem rozhodně rád, že jsem vstoupil. V minulosti jsem předmanželskou čistotou nedodržoval a skočilo to velice bolestivým rozchodem před svatbou. O negativních dopadech jejího nedodržování na tento vztah po dobu jeho trvání bych mohl mluvit dlouho...Vstup do SČS beru jako uzavření této životní kapitoly a počátek nové, lepší a radostnější. Nyní žiju mnohem více s Bohem a podle jeho vůle. Jinak je pro mě velkou radostí se modlit denně za všechny členy k Panně Marii a také vědět, že se naopak zase za mě modlí ostatní. Kromě toho jsem se začal také pravidelně modlit modlitbu za čistotu z časopisu Milujte se! Potom také ke sv. Josefovi, který je v tomto ohledu podle brazilských zjevení, na které při vstupní mši na Vranově upozorňoval otec Dunda, také velkým přímluvcem. Tato trojkombinace mi opravdu skvěle funguje a i když pokušení přichází, daří se mi (díky Bohu) vítězit! Moc Vám děkuji a bůh žehnej Vám všem, kdo se jakkoliv podílíte na organizaci skvělého díla s názvem SČS!

PetrMyslím, že jsem fakt veeelmi ráda, že jsem do SČS mohla vstoupit - stále mám z toho takovou radost, jako bych tam vstoupila včera! Ano, určitě je toho hodně, co mi to přineslo. Je to už i takový slib, protože prstýnek už něco znamená! No prostě je to veeelmi super a doporučuji!

Michaela

Můj vstup do SČS se udál 22. srpna 2020 na liturgickou památku Panny Marie Královny. K Panně Marii se snažím více modlit a svěřovat jí své různé záležitosti a starosti, proto bylo pěkné, že se mohl můj vstup konat právě v tento den. S mým vstupem do SČS se pojí ještě jedna velmi důležitá událost. Již dlouho jsem svěřoval Bohu a v poslední době právě Panně Marii prosbu, aby mi pomohli najít tu správnou holku ke mně. Díky přípravě na vstup do SČS a také dnu vstupu do SČS na Velehradě, jsem tuto skvělou holku našel. Bohu a Panně Marii za to moc díky. Moc si toho vážím.
Jako velkou výhodu patření do SČS spatřuji to, že se všichni členové za sebe každý den navzájem modlíme k Panně Marii: Pod ochranou tvou. Taková modlitba má určitě velikou sílu a vědomí toho, že se za mě každý den modlí tolik lidí je povzbuzující.

Tomáš
Sdílet

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Ludmila Rozsypalová | Vydáno dne 26. 04. 2021 | 128 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře