Společenství čistých srdcí

Dva pacienti

Kategorie: Duchovní život

injekce a léky, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Creative Commons Nabízíme zajímavý příběh k zamyšlení....

Byli jednou dva muži a oba byli vážně nemocní. Bydleli spolu v jedné malé místnosti ve velké nemocnici. V pokojíčku bylo jen jedno okno, kterým jste mohli vidět okolní svět. Jeden z mužů směl v rámci své léčby hodinu denně sedět na posteli. Jeho postel stála u okna. Ale ten druhý musel po celou dobu ležet narovnaný na zádech.

Každé odpoledne, když muže u okna na hodinu podepřeli, trávil čas tím, že popisoval, co vidí přes okno. Okno vedlo rovnou do parku s jezerem. Po jezeře plavaly kachny a labutě a děti na břehu je krmily chlebem nebo si pouštěly lodičky. Zamilovaní se procházeli ruku v ruce mezi stromy, byly tu květiny a trávníky, na kterých lidé hráli softbal. A vzadu za korunami stromů byl krásný výhled na panorama města.

Muž ležící na zádech poslouchal toho druhého, který popisoval, co vidí a vychutnával každé jeho slovo. Poslouchal, jak jedno dítě skoro spadlo do jezera a jaké krásné jsou dívky v letních šatech. Mužovo povídání bylo tak vroucné, že ten druhý prožíval všechno tak, jakoby by opravdu viděl to, co se děje venku v parku.

Jednoho krásného dne však ležícího muže napadlo: proč muž ležící u okna může vychutnávat veškerý požitek z toho, co se děje za oknem? Proč i on nemá takovou možnost? Cítil se sice zahanbeně, ale čím více se snažil zahnat tyto myšlenky, tím více toužil vyměnit si místo. Jeho závist se stupňovala až tak, že by udělal pro to už všechno!

Jednou v noci, když upřeně hleděl do půdy, druhý muž se najednou náhle probudil. Kašlal až lapal dech a snažil se dosáhnout na tlačítko, aby přivolal sestřičku. Muž ho však jen pozoroval a ani se nepohnul dokonce ani tehdy, když slyšel své jméno ... Po chvíli ten druhý přestal dýchat. Ráno sestřička našla muže u okna mrtvého a pak jeho tělo potichu odvezli pryč. Když se to muži, který zůstal v pokoji, zdálo už vhodné, požádal, zda by ho nemohli přemístit na postel u okna.

A tak ho přestěhovali, uložili ho do postele a udělali mu pohodlí. Ve chvíli, kdy všichni odešli, opřel se bolestivě a namáhavě o loket, a zvedl se, aby se podíval ven oknem.
Za oknem byla holá zeď nemocniční budovy ...

www.modlitba.sk, (Príbehy s pointou), 20. července 2013

květina, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Creative Commons Volné

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 08. 07. 2018 | 1022 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře