Společenství čistých srdcí

Milujte se! v Olomouci

Kategorie: Bylo

příroda, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Public Domain Před několika málo dny probíhalo Celostátní setkání mládeže 2017 v Olomouci. Zúčastnily se ho tisíce mladých. Nemohli mezi nimi chybět ani členové Společenství čistých srdcí. Už před několika měsíci jsem se doslechla o plánu, kterým se mělo naše společenství zapojit do sobotního programu této velkolepé akce – prezentace A.M.I.M.S. a Společenství čistých srdcí.

Hned v sobotu ráno se nás setkala skupinka členů SČS před kostelem svatého Mořice, abychom započali přípravu našeho stánku na odpoledne. Složení naší skupinky čítalo asi sedm něžných dívek a čtyři siláky. První úkol představoval přenést prezentační materiál do našeho stánku číslo 31. Znělo to docela jednoduše, jenže brzy jsem zjistila, že tak snadné to nebude. Kromě knih a brožurek vydávaných A.M.I.M.S. (tj. Apoštolát Panny Marie Neposkvrněné-Matky Naděje) na přenesení čekala též pěkná hora časopisů Milujte se!. Po donesení první krabice s časopisy na místo určení se mě začala zmocňovat vážná obava, že jsem se silami v koncích. Když jsem však nenápadně zkontrolovala, jak jsou na tom ostatní, vyburcovalo mě to k dalšímu kolu. Ať jsem se snažila, jak chtěla, nedařilo se mi maskovat, jak málo toho zvládnu. Navzájem jsme se však povzbuzovali úsměvy, které prozrazovaly, že nás to vlastně docela baví. Obzvlášť pak mužskou část naší skupinky tato fyzicky náročná aktivita zaujala… poměřovali své sportovní nadání v běhu s prázdnými kolečky nebo se v nich navzájem vozili, samozřejmě poté, co vyložili náklad s Milujte se!.

CSM


Odpoledne to vše vypuklo. Strategicky jsme si rozdělili oblasti, nabrali do rukou hromádku výtisků Milujte se! a vyrazili do ulic Olomouce. Svůj první úspěch s rozdáváním časopisu jsem slavila už pár kroků od stánku. Asi jsem se nechala trošku unést… zas tak jednoduché jsme to neměli.

Každý z nás si zvolil osobitou taktiku. Někteří se postavili a čekali na zájemce, jiní chodili a brouzdali mezi davy lidí a někdo nasadil odzbrojující úsměv… Reakce kolemjdoucích byly různorodé. Mladé rodiny s dětmi si Milujte se! vděčně braly - místo v kočárku se na takový poctivý časopis přece vždycky najde. Většinou neodolaly ani mladé zamilované páry držící se za ruce. No, kdo by z nich taky mohl na otázku: „Můžu vám nabídnout časopis Milujte se!?“ odpovědět odmítnutím? Trošku problematickou cílovou skupinou byli mladí hoši ve věku do dvaceti let. Na ty totiž příliš nepůsobily ani milé úsměvy členek SČS, myslím tedy těch, které jsme se přes dvacítku už před nějakým časem přehouply.

Snažili jsme se. Vážně. A někdy to byla i legrace, milá setkání a jindy jsme se zase nestačili divit. Nejčastěji jsme slýchali: „Díky.“, „Jó, to znám.“, „Odebíráme to.“, „ÉÉ, né, asi né.“, „Čtu to vždycky v kostele.“, „Už to máme doma.“, „A to je jako zadarmo?“. Většinou nám k pochopení pocitů lidí, kterým jsme časopis nabízeli, stačil pouhý pohled. Nejdřív se zarazili, pak přemýšleli, jestli chtějí přijmout šedesátistránkové Milujte se! a… pak se konečně rozhodli. Bohužel však k jejich smůle si ne všichni s sebou časopis odnesli.

Za sebe můžu připojit zážitek s kolemjdoucím pánem na Dolním náměstí, kterého 41. číslo Milujte se! docela zaujalo. Nicméně jeho reakce mě tak trochu vyvedla z míry: „Noo, to je nějaký sex tady!“ Nabídla jsem mu, aby si časopis vzal a sám se přesvědčil o jeho obsahu. Když jím však zběžně prolistoval a patrně v něm nezahlédl obrázky nebo titulky, které by povzbudily jeho zájem o četbu, opět mi jej vrátil. A já jsem byla zklamaná, že pán nepochopil, o jak kvalitní čtení se ochuzuje!

CSM


S rozdáváním časopisu Milujte se! jsme pokračovali ještě v neděli po slavnostní závěrečné mši svaté. Stáli jsme u východu, kde celou dobu strážili sympatičtí páni policisté. A tak jsme si s nimi speciálně pro tento článek pořídili fotografii. Nakonec to byli oni, kteří dostali dva úplně poslední výtisky Milujte se!. A vypadali, že z toho milého dárku mají radost. Kéž i jim časopis přinese odpovědi na některé z otázek, které si snad někde ve skrytu duše kladou.

CSM


Připojuji velké poděkování všem, kteří se jakkoli zúčastnili skvělé akce rozdávání časopisu Milujte se!, naše rozdávací skupinka se obměňovala, ale vždy byla naprosto sehraná a profesionální. S Boží pomocí jsme to zvládli na jedničku.

Klára Březinová

CSMSdílet

[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 27. 08. 2017 | 1460 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře