Společenství čistých srdcí

Rozdávání zpravodaje v Jeníkově

Kategorie: Bylo

východ slunce Jaké bylo rozdávání prázdninového zpravodaje v jeníkovské farnosti? Čtěte dál a dozvíte se víc..:)

Ve středu 28. června se konalo tradiční rozdávání Prázdninového zpravodaje v jeníkovské farnosti. K němu jsme se přidali i my – já a Tom. Abychom se však mohli zúčastnit, museli jsme přijet již o den dříve do Vranova nad Dyjí. A tak jsme v úterý odpoledne vyrazili plni očekávání z brněnského autobusového nádraží. Cestou jsme uvažovali o tom, co nás vlastně bude čekat. Naše napětí se vystupňovalo, když jsme zjistili, že ani jeden vlastně netušíme, do čeho jdeme…
Rozhodli jsme se posilnit naši odvahu na mši svaté ve Znojmě u dominikánů. Byla moc krásná. Jenomže nám pak ujel autobus, kterým bychom se byli bývali mohli dostat do Vranova nad Dyjí ještě v rozumnou večerní hodinu. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než si počkat na poslední spoj, který odjížděl až 22.45. Když jsme se dozvěděli od Aničky, že budeme další den vyrážet v 4.30, div mně nevstávaly vlasy hrůzou při pomyšlení na tak brzký budíček. Naše Anička nás v tom ale nenechala samotné. Trpělivě nás vyčkávala na zastávce i s Anežkou, aby nás slavnostně ve Vranově přivítaly a popřály nám dobrou noc.
Ráno pro nás přijela červená Felicie. Hlavou mi proběhlo, že tento výlet bude dosti dobrodružný. Únava mě však ukolébala k blahému spánku, a tak jsem se nezatěžovala starostí, zda s takovým autem vůbec do našeho cíle dojedeme. Ale v Praze k tomu došlo! Rup! Křup! A dál se už nejelo. Já jsem nechtěla být ničím vyrušena ze spaní, takže popisuji jen to, co jsem na půl ucha slyšela a co mi pak ostatní vyprávěli. Náš zkušený, a taktéž velmi odvážný řidič otec František, si uměl okamžitě poradit. Z kufru vytáhl špagát a opravil, co se pokazilo. Byla to pro něho maličkost. Má můj velký obdiv. A tak jsme pokračovali vesele dál. Po příjezdu do Jeníkova nás na faře Irča a otec Nik přivítali s otevřenou náručí a svačinkou, která nám bodla. Proběhla porada, během níž jsme se usnesli na konkrétním strategickém plánu dne.
Odpočatí a posilnění svačinou jsme nasedli do našeho vozu a rozjeli se vstříc lidem čekajícím na svůj pravidelný zpravodaj. Opravdu. Mnozí z nich nás vítali s úsměvem a slovy díků na rtech. Jiní se tak vřele netvářili a další nebyli doma, takže Prázdninový zpravodaj musel vyčkat jejich návratu v poštovních schránkách. Naše dobrodružná výprava se odehrávala za hlučného doprovodu štěkajících psů, kteří burcovali celou vesnici. Někdy nás to opravdu stálo kus odvahy přiblížit se k plotu a třesoucí rukou vhodit zpravodaj do schránky před štěkající tlamou poctivého hlídače. Ale zvládli jsme to. Musím uznat, že jsme byli moc šikovní. Podařilo se nám rozdat zpravodaj ve všech vesnicích jeníkovské farnosti během dvou hodin. Velkou motivací pro nás byla vidina oběda, na který jsme se těšili. Nebo alespoň v mém případě tomu tak rozhodně bylo. A jak nám chutnalo! Pórková polévka a zapékané brambory. Dokonce jsem si i přidala! Jako zákusek přinesl otec Nik bonboniéru.
Pak jsme se rozloučili se svými hostiteli a vydali se na zpáteční cestu. Na té nás už díky Bohu nepřekvapila žádná nehoda. Podle Aničky to byla Panna Maria, kdo držel celou dobu špagát pod kapotou, abychom dojeli v pořádku a bez komplikací. Občas jsme se zdrželi v kolonách, ale mimo ně jsme si to frčeli po dálnici jako s větrem o závod.
Krásná zkušenost. Požehnaný den. Poznali jsme nový kraj, načerpali další zkušenosti. Až nám bylo líto, že už jsme zase doma v Brně. A spánkový deficit? Já jsem ho sladce doháněla v bezstarostném spánku cestou v autě. Ostatní byli natolik silní, že to nepotřebovali. Kéž se Pán dotýká všech, ke kterým jsme v tu středu jeli a se kterými jsme se potkali. Věříme, že Bůh požehná své dílo, ty, ke kterým nás posílá a také nás samotné, že se Mu můžeme dávat do rukou jako nástroje k plnění Jeho láskyplného spasitelského plánu se všemi lidmi.


Klárka

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Tomáš Silly | Vydáno dne 05. 07. 2017 | 1430 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře