Společenství čistých srdcí

Ohlédnutí za 22. celostátním setkáním SČS

Kategorie: Bylo

společná fotka Minulý víkend proběhlo ve Vranově nad Dyjí setkání členů SČS. A jak setkání probíhalo? Dočtete se ve dvou svědectvích:

V pátek 28.4. se ve Vranově nad Dyjí uskutečnilo celostátní setkání členů Společenství čistých srdcí. Začátek byl stanoven sice na 19 hodinu, ale část nás kvůli pracovním a studijním povinnostem dorazila až o něco později. Přišli jsme tak sice o večeři, kterou dříve dorazivší obdrželi, ale zato jsme byli nasyceni duchovně při mši svaté a večerních chválách a nakonec se ukázalo, že i nějaké chleby s výbornou pomazánkou zůstaly. Poté jsme se sešli na půdě fary a zahráli jsme si několik seznamovacích her, která nám pomohly se vzájemně poznat a navodit skvělou atmosféru. V sobotu ráno byl poněkud brzký budíček vyvážen zpěvem na kytaru a ranními chválami, po které následovala přednáška premonstráta otce Viléma, který k nám vážil cestu až od Žatce, a který se projevil jako vynikající řečník a skvělý myslitel. Jeho výstup byl přijat s nadšenými ohlasy a následná diskuze, vynikající mnoha otázkami, byla velmi obohacující. Po obědě, který byl díky příznivému počasí podáván venku, následovaly dvě hodiny osobního volna, které část účastníku využila k odpočinku, ať už aktivnímu (spojenému s výletem na zámek, nebo pomocí na faře), či pasivnímu (četba, vzájemné rozhovory). Následovala krátká pěší pouť do kaple ve vesnici Podmyče, kde otec Marek Dunda sloužil mši, při které byl přijat jeden z adeptů na členství, který se nemohl účastnit hlavní slavnosti v neděli. Den byl poté zakončen opět na půdě fary zamyšlením otce Dundy. V noci ze soboty na neděli probíhala celonoční adorace v rotundě svatého Ondřeje a poté při mši v kostele došlo i ke skládání slibů nových členů společenství. Naneštěstí už po mši nezbývalo mnoho času a tak jsme se museli společně rozloučit a postupně jsme se opět rozjížděli do našich domovů. Myslím ale, že toto setkání se nám všem vrylo nesmazatelně do paměti a bylo i velmi dobrou duchovní posilou. Děkujeme všem organizátorům a těšíme se snad zase někdy na viděnou!

Ondra

Je mi 18 let a jsem v SČS asi rok. Na celostátní setkání ve Vranově nad Dyjí jsem se po delší úvaze rozhodla jet. Původně jsem nevěděla, co od toho mám čekat, už jen proto, že můj vztah s Pánem teď kapku pokulhává a navíc jsem se bála, jelikož jsem jela s tím, že až na pár výjimek jedu mezi naprosto neznámé lidi. Ale neměla jsem se čeho bát. Už na Zvonařce, mi bylo jasné, že lidi, se kterými jedu na setkání jsou na tom dost podobně. Mají podobné problémy, zájmy a s potěšením jsem zjistila, že máme společné známé. Ve chvíli, kdy jsme přijeli do Vranova, tam na nás čekal usměvavý uvítací výbor. Pak postupně přijížděli další účastnící setkání ať členové, budoucí členové nebo prostě lidi, co chtěli strávit příjemný víkend s dalšími podobně smýšlejícími. První večer po večeři jsme se pustili do seznamování pomocí her. Po večerních chválách jsme se uložili ke spánku. Musím uznat, že jsme nebyli lenošní, protože jsme hned další den vstávali na 7:10, abychom se účastnili ranních chval. Snídaně byla připravená venku, byla sice fakt zima, ale horký čaj to jistil. Navíc moc pěkně se povídá a přitom dívá na zámek osvětlený ranním sluníčkem. Někdy během snídaně přijel o. Vilém, který nám potom povídal o milosrdenství. Upřímně jeho specifický projev dlouho nezapomenu a myslím, že nikdo z nás :D. Po obědě pro nás připravili pěší pouť do vedlejší vesničky, kde byla moc hezká malá kaplička sv. Markéty. Než o. Marek stihl přijet, aby pro nás sloužil mši, byla chvíle volna, kterou nakonec zaplnily velice kreativní hry, ještě teď se musím smát, když si na to vzpomenu :D. Jeden účastník vstoupil do SČS už tam, protože musel odjet dřív, ostatní vstupovali až v neděli. Po úspěšném návratu na faru nás čekala dobrá teplá večeře. O. Marek měl potom přednášku o našem společenství. V noci ze soboty na neděli byla naplánovaná celonoční adorace v malé rotundě hned u kostela (pro případné zájemce doporučuji deku po delší době je opravdu zima). Po úspěšném absolvování noční adorace, ranních chval a snídaně byla v kostele mše svatá, kde bylo úspěšně přijato deset nových členů :). No a pak následovalo balení, povídání, oběd a loučení, pro ty kteří odjížděli kolem poledne MHD. Za sebe musím říct, že tento víkend byl pro mě opravdu výjimečný, poznala jsem nové lidi, užívala si nádhernou hudbu ať už zpívání při pomáhání nebo hraní kytar na mších či chválách, vyměňovala názory a smála se či plakala s novými známými. Vím, že s některými z těch 50 lidí co se nás tam sešlo, budu stále ve styku. A určitě na všechny budu ještě dlouho vzpomínat a doufat, že se brzo potkáme. Toto setkání mi pomohlo si uvědomit pár věcí a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla jet, protože to stálo za to.

Labuť LauraFotky ze setkání jsou k dispozicizde.

vranov- jarní setkání 2017

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Tomáš Silly | Vydáno dne 14. 05. 2017 | 1698 přečtení
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře