Společenství čistých srdcí

Pochod pro život v Brně

Kategorie: Bylo

Přináším krátké ohlédnutí za brněnským Pochodem pro život...

Ve středu 14.prosince 2016 se v Brně konal Pochod pro život. Začátek byl v 17 hodin, ale s pochodem jsme začínali s mírným zpožděním tak ve čtvrt na šest a jinak pochod začínal od brněnského Hlavního nádraží na rohu ulic Bašty a Masarykovy třídy.

Akci organizoval pan Miroslav Kratochvíl se svou ženou, kteří jsou rodiči asi pěti dětí, dále byla pochod pořádá jedna mladá rodina z Pozořic u Brna a některé další rodiny z Brna a okolí, Vyškovska i Blanenska. Trasa pochodu směřovala Masarykovou třídou přes Náměstí svobody, kde jsme se zastavili na 15 minut, aby kolemjdoucí lidé snáz poznali, jaký je smysl našeho pochodu pro život, proč je potřeba chránit nenarozený život, jaký špatný dopad má potrat na psychiku ženy.

Rozdávali jsme také i letáky, které propagují poradny, kam se mohou obrátit ženy, které se kvůli nečekanému těhotenství ocitají ve špatné životní situaci a jsou k potratu nuceny. Někteří z nás nesli transparenty, které vlastně zobrazují hrůzný obraz zabitého dítěte v 10.týdnu od početí. Z Náměstí svobody pochod pokračoval ulicí Českou, Joštovou, tedy ulicemi, kudy projde hodně lidí, ale na Moravském náměstí na nás čekalo nemilé překvapení. Jako vzdoroakci tam uspořádali zastánci umělých potratů, která měla název „Moje tělo – moje volba“. Na 15 minut jsme se tam zastavili a několik našich účastníků našlo odvahu a se zastánci potratů diskutovali, včetně studentského kaplana Ladislava Noska z brněnské akademické farnosti U jezuitů, který se také zúčastnil našeho pochodu a kterému jsme za to moc vděční. Diskuze se zastánci potratů probíhala celkem v klidu a také nás doprovázeli příslušníci Policie České republiky, kteří by mohli zasáhnout v případě vyhrožování či napadení. U té diskuze bylo vidět, že alespoň z druhé strany ustalo pokřikování namířené vůči našemu pochodu pro život, snad zastánci potratů byli pravděpodobně studenti vysokých škol. Těm lidem, kteří našli takovouto odvahu patří vřelé díky. Od kolemjdoucích lidí jsme se setkávali mnohdy s nepochopením, ale na druhou stranu se našlo poměrně hodně lidí, kteří si letáky od nás vzali.

Dále pochod pokračoval ulicí Rašínovou, Náměstím svobody, ulicí Kobližnou a zakončen byl v 18:30 na Malinovském náměstí, kde jsme postáli na závěr asi 10 minut jinak tohoto pochodu se zúčastnilo kolem 30 lidí, což bylo docela hodně, protože těchto pochodů se obvykle zúčastní méně než 20 lidí. Děkujeme Pánu Bohu za tak velkou účast.

Brno 2016
.

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Jan Křemen | Vydáno dne 05. 01. 2017 | 1674 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře