Společenství čistých srdcí

Brněnský Pochod pro život- svědectví

Kategorie: Bylo

Krátké svědectví z brněnského Pochodu pro život...Vycházeli jsme asi ve čtvrt na šest večer, šli jsme od lékárny na začátku Masarykovy ulice na náměstí Svobody a nahoru kolem hodin na Českou. Odtud jsme pokračovali ke kostelu sv. Tomáše.

Ještě jsem se v Brně Pochodu neúčastnila. O to milejší bylo, že mezi námi převažovali mladí, také rodiny s kočárky. Setkávali jsme se s různými reakcemi kolemjdoucích, někteří projevili zájem, vzali si letáček, jiní spěchali bez ohlédnutí, aniž nás vzali na vědomí.

Před kostelem sv. Tomáše nás překvapila skupina lidí, kteří nám dávali hlasitými výkřiky a pomocí transparentů najevo, že rozhodně nesdílejí náš odmítavý postoj k potratům. Někteří z nás pokračovali v cestě, někteří jsme zůstali, abychom spolu s nimi promluvili. Pro mně to bylo silné - nejen jsme se mohli vzájemně sdílet, proč bojujeme za tuto věc, ale také jsem pochopila, že za kladným postojem k potratu se mnohdy skrývá životní trauma a jak důležité je vzájemně se vyslechnout. Nejvíce na mě zapůsobilo, jak vzájemný dialog a naslouchání působí, že si lidé tak rozdílných postojů mohou přes to všechno podat ruce a rozejít se ve vzájemné úctě a přátelství. To bych moc přála všem zažít.

Děkuji všem, se kterými můžeme společně bojovat za život těch nejmenších a už teď bych chtěla pozvat na jarní Pochod pro život v Praze - bude se konat 22. dubna.


Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Anežka Halásková | Vydáno dne 02. 01. 2017 | 1633 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře