Společenství čistých srdcí

Mystika rodinného života

Kategorie: Duchovní život

O tom, jak Bůh jedná. Možná často čekáme nějakou zvláštnost, nějaký Boží (nadpřirozený) dotyk, ale On tak často nepřichází, protože....

Jestliže chceme přivést manžele k Bohu, nemůžeme, dokonce nesmíme, je vytrhnout z běžných starostí jejich rodinného života. Ukazovat lidem Boha neznamená vzít člověka za ruku a odvést ho do „jiného světa“, mimo to, co je mu nejdůvěrněji známé. Naopak – znamená to naučit ho vidět v každodennosti Boží přítomnost. Bůh nepřebývá kdesi „daleko“; on sestoupil mezi obyčejné, prosté lidi. Provází nás na naší pouti životem, podobně jako doprovázel učedníky jdoucí do Emauz. Často však kráčí nepoznán - něco brání našim očím vnímat jeho přítomnost. Je to víra, která nám „léčí zrak“, otvírá oči, takže uprostřed denního shonu zůstáváme někdy stát s údivem, vděčností a radostí, když za obyčejným začneme vidět svaté, když začínáme v běhu událostí číst Boží rukopis.


Bůh má zvláštní zálibu setkávat se s námi v tom, co je nám nejbližší, nejdůvěrněji známé, co nám připadá až příliš málo „vznešené“.

Sdílet

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Magdaléna Jírová | Vydáno dne 27. 06. 2009 | 3548 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře