Společenství čistých srdcí

Komentáře

ke článku: Žádostivost vs. láska
ze dne 22.04.2013, autor článku: Hanka Jahodová

Komentář ze dne: 15.05.2013 06:43:39
Autor: Tonda (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Co by mělo být? Jen vyjadřuji svůj názor :-) Ale napíši k tomu něco.

Už v prvotní církvi náhodou byly jáhenky, v Bibli je zmínka třeba Foibé. Na to jsi zapomněl solipso? A mýlíte se, že církve je proti tomu, aby byli jáhenky. Právně nebo i teologicky proti tomu nic není, jen se to prostě nedělá a ženy se nesvětí na jáhenky.

Vůbec důvod, proč dnes nejsou ženy jáhenkami nebo i kněžkami je ten, že doba ve které žil Ježíš a apoštolové byla hodně patriarchální. Na Ježíše se dívali nevraživě, protože putoval společně se ženami a že měli místo v jeho společnosti, že jim připisoval rovnoprávnost. No a v takové době nemohl jen tak vzít ženu k poslední večeři a také z ní udělat kněžku. Ani Panna Maria tam nebyla pozvaná.

A co se ještě těch jáhenek dnes týče, tak ono by se to některým lidem nelíbilo, kdyby najednou začala být žena aktivní (a všichni víme, že žena dokáže vyvinout spoustu aktivity), tak by to mohlo upozornit právě na něčí pasivitu a nedělání. Najednou by mohlo vyvstat ve světle, že někteří vysvěcení mužové chabě pečují o svou farnost nebo diecézi. ono by se to vůbec dnešním mužům nelíbilo, kdyby byly ženy jáhenky nebo něco víc, protože by se museli dělit o moc nebo o své přidělené zdroje.

Reakce na komentář
"Re: Re: Re: "

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Druhé největší město ČR? (nápověda Praha)

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře