Společenství čistých srdcí

Komentáře

ke článku: Diskuze: Jak vidíš nový web spolcs.cz?
ze dne 18.12.2007, autor článku: P. Pavel Zahradníček

Komentář ze dne: 25.03.2013 16:25:22
Autor: Benjamin (benjo.roll@gmail.com)
Titulek: Jsem z ČCE
Ahoj :-)
Ač mám ke katolíkům veliké výhrady (o tomto tématu se v této diskuzi už také psalo..) musím vyzdvihnout, že to že v některých choulostivých věcech má ŘKC jasno, je důležité proto, že v dnešním světě, kde má každej pocit, že může všechno, hlásá zprávu: " lidi neblbněte, láska a život jsou Boží dary, zacházejte s nimi opatrně a chovejete se k nim s úctou" a ta zpráva může i nevěřící ovlivnit. I když většina lidí řekne o katolících, že jsou zaostalí když zakazujou tohle a odmítaj tamto, slyší tu zpravu a nutí je to zamyslet se nad smyslem.

Toto společenství se mi líbí, že podporuje hezkou věc, ke které se vpodstatě hlásím, ale jako evangelík nemohu vstoupit, protože mám pár velkých výhrad, které mám vůči celé ŘKC. (třeba ten, že byste mi to nejspíš zakázalii a sám nemohu a nechci spoustu bodů splnit jako je zpověď a další svátosti)

Držím Vám palce a modlím se za vás.


Na jeden z posledních komentářů, který odsuzuje protestanty nemám chuť reagovat. To je jeden z největších problémů, který mám s mnoha katolíky - netolerance k jiným názorům a náboženstvím. Vím, že to neplatí o celé církvi, ale základní dogma k tomu dost nabádá...

Spolupracujme! Ekuména má smysl ;-) Všichni věříme v trojjediného Boha a v jeho lásku, která nám dává naději pro život současný i po smrti. (a i když to třeba žid, muslim nebo hinduista nazve jinak tak cíl je vlastně stejný)

To je základ, na kterém se dá stavět i společně :-)

Reakce na komentář
"Jsem z ČCE"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Druhé největší město ČR? (nápověda Praha)

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře