Společenství čistých srdcí

Komentáře

ke článku: Diskuze: Jak vidíš nový web spolcs.cz?
ze dne 18.12.2007, autor článku: P. Pavel Zahradníček

Komentář ze dne: 10.05.2012 23:01:08
Autor: David (david.kucera@biblickaskola.cz)
Titulek: Re: Re: Modloslužba = duchovní smilstvo
Díky za odpověď. Dovolím si na ni reagovat, i když tuším, že se mnou pravděpodobně nebudete souhlasit. Jde mi však o to, aby má slova alespoň v této naší diskusi byla pochopena tak, jak jsem je myslel, což se, soudě podle Vaší předchozí reakce, nestalo.

Píšete: "Je milé vidět, že i když protestanté odpadli od Boha, resp. od katolické Cíkve kterou Kristus Pán založil a vede, stále v nich ještě zůstalo a působí něco dobrého, co je Bůh prostřednictvím KC naučil - v tomto případě úcta k čistotě."
- Jak víte, že protestanté odpadli od Boha? Co když je odpadlou církví právě ŘKC? Já osobně se považuji za učedníka Ježíše Krista, nikoliv však za učedníka starců ve Vatikánu.

Píšete: "Kde vidíte rozpor, dokonce přímý? Zkuste to prosím vysvětlit. Žádný katolík nevnímá Nejsvětější Pannu ani jejího přečistého snoubence jako Boha; distinkce mezi stvořitelem a stvořením je každému zcela jasná a srozumitelná."
- Modlitba je v biblickém pojetí vždycky chápána vertikálně - tzn. od člověka k Bohu, nikoliv od člověka ke člověku. Modloslužba je, když se někdo modlí ke komukoliv jinému než k Hospodinu...

Píšete: "Z faktu, že se modlíme k Bohu i ke svatým soudíte, že je považujme za totožné kategotrie, či snad přímo za totožné jsoucno. Svůj vlastní deficit (v tomto případě nepochopení problému) promítáte na nás a pak jej odsuzujete. Velmi zpozdilé, smím-li soudit."
- Nikdy jsem si nemyslel, že je považujete za stejné kategorie. Jen o to mi jde, že v Bibli nikde nečtu, že by Bůh schvaloval modlení se ke stvoření místo ke Stvořiteli. Prostě to je celé o tom, že modlit se máme pouze k Bohu, k nikomu jinému, abychom nedělali modloslužbu.

Píšete: "Zásadně upalujeme pouze ty protestanty, kteří se prohlašují za katolíky a kteří své protestantské bludy označují za katolické pravdy (jako Jan Hus). Vy se jasně deklarujete jako protestant, tudíž Vás neupalujeme, ale tolerujeme a Vaše omyly dle chuti a možností vyvracíme."
- Řecké slovo katholikos znamená všeobecný, týkající se všech, universální... Jistě víte, že církev Ježíše Krista není "jedna jediná pravá a viditelná církev", ale skládá se z učedníků Pána Ježíše, kteří chodí do různých církví (denominací). Jistě platí tato slova z Písma: "Pán zná ty, kdo jsou jeho." A k této neviditelné, katolické (všeobecné, universální) církvi se hrdě hlásím.

Píšete: "Posledního omylu se (alespoň v tomto svém komentáři) dopouštíte, když píšete že abyste se mohl stát členem SČS, musíte se modlit konkrétně modlitby k Panně Marii a sv. Josefu. Ve skutečnosti se můžete modlit i jakékoliv jiné modlitby které považujete za vhodné, ovšem měl byste vědět, že přímluva zmíněných svatých lidí je velmi účinná a prospěšná a není příliš rozumné se jí lehkovážně zříkat."
- Jak jsem psal výše, modlím se pouze k Hospodinu, upřímně podle svých slov, ne nějaké naučené modlitbičky. Odkud víte, že v nebi funguje tichá pošta? Jakože když se věřící pomodlí k Marii nebo Josefovi, že to pošeptají Pánu Bohu? Modloslužbu Bůh jasně zavrhuje, takže to nikterak prospěšné není.

"Vidíte, milý Davide, že vše je jinak a nic Vám nebrání vstoupit do SČS. Těšíme se, že se brzy stanete jedním z nás."
- Ano, vše je jinak, než se domníváte. Raději čiňte pokání z modloslužby.

Reakce na komentář
"Re: Re: Modloslužba = duchovní smilstvo"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Vánocům předchází čtyřtýdenní období... (nápověda: Advent)

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře