Společenství čistých srdcí

Zamilovanému se lehčeji žije

Kategorie: Pro inspiraci

srdce, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Creative Commons Volné pr Jozef Luscoň, salesián působící na Slovenku, napsal mimo jiné knihu s názvem Zaľúbenému sa ľahšie žije. Knihu jsme přeložili a postupně nabídneme jednotlivé kapitoly....

Člověče, kde jsi?

"Jak je možné, že vševědoucí Bůh se Adama ptá: "Kde jsi?"Touto pohrdavou otázkou se ptal jeden kamarád druhého. Ten mu odvěděl: "Ta otázka se týká každého z nás. I tebe. Kde jsi? Jak daleko jsi od Boha? Jak by to teď bylo, kdyby jsi měl dnes skončil svoji pozemskou pouť?

"Kde jsi?", to je první otázka, kterou Bůh dává člověku v Bibli. Stalo se to po prvním hříchu, když Adam nepřišel na setkání s Otcem. Bůh se nechce od něho něco dozvědět, vždyť ví všechno. Touto otázkou chce v něm probudit něco zcela jiného. Bůh chce, aby si Adam uvědomil svůj stav, a aby mu o tomto stavu začal vyprávět. Takže kde jsi? Jsi v okruhu svých přátel? Jsi sám a ztracený? Jsi v beznadějném stavu? Je tu Bůh, Láska, která tě chce vyzvednout a přivést zpátky do nebe, proto Tě volá jménem. A má k tomu vážný důvod.

Podívej se na svět, kolik v něm vládne chaosu. Jsou tady miliardy nepodstatných informací, tisíce bezvýznamných nabídek. Máme videohry, televizní a rozhlasové kanály, tisíce zbytečných produktů. Chvilku se s nimi pokocháme a potom je vyhazujeme do koše. Z odpadků vytváříme další velehory. Všechno útočí na naše smysly a křičí: "Jen si mě kup, všimni, zastav se u mě....já tě udělám šťastným člověkem...." Tisíce nabídek a člověk je sám. Tisíce návodů na štěstí, ale štěstí nepřichází. A ty se chováš jako mucholapka, která po všem chňapne a...? Nic. Máš problémy a jsou veliké. Není se co divit, že jsi v tom chaosu ztracený. Dokonce se ti zdá, že ten chaos chrlí samotný ďábel, jen abys neměl čas se zamyslet nad tím, kde jsi a o co vlastně jde. Věř mi, že dokud nebudeš hledat u Boha odpovědi na pár existečních otázek, budeš pořád jen "mucholapkou". Chceš ty otázky slyšet? Tady jsou: Kdo jsi? Kde jsi? Proč si tady? A co bude s tebou?

Cílem dvou na sebe navazujících knih Zaľúbenému sa ľahšie žije a Kto je povolaný, cíti sa milovaný, je pomoct uvědomit si a slyšet Otcův hlas, k čemu nás volá. Máš zaslechnout jeho volání, povolání a poznat i cestu, kterou máš k Němu kráčet! Je špatné pokud žiješ Matrix a reálný život je někde úplně jinde! Tak neváhej a naplň ho krásnými hodnotami. Proměň kapitál svého mládí na povolání.

fotka

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 08. 04. 2019 | 84 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře