Společenství čistých srdcí

Stavitel mostů

Kategorie: Duchovní život

květina, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Creative Commons Volné Nebízíme zajímavý příběh k zamyšlení...

Byl jednou jeden otec a syn. Žili společně ve shodě a spokojenosti na venkovském statku. Pomáhali si a dělili se o práci, o úrodu, o starosti i radosti.

Jednoho dne se pohádali a od té chvíle byla veškerá pohoda a spokojenost ta tam. Hádka se změnila v zášť a nenávist a propast mezi nimi rostla.

Vztekle na sebe křičeli, ale pak už jen chodili kolem sebe, přehlíželi se a došlo to tak daleko, že spolu nepromluvili ani slovo. Každý si postavil svůj vlastní dům, přestěhovali se a pak už se jeden druhému jen nemilosrdně vyhýbali.

Jednou zaklepal na dveře synova domu pocestný. Hledal práci.Syn se zamyslel a dostal nápad: "Něco bych pro tebe přece jen měl. Tam na druhé straně potoka stojí dům mého otce. Před časem mi škaredě ublížil. Chci mu dokázat, že se bez něj obejdu! Vzadu za pozemkem stojí staré stavení. Když ho rozebereš, bude z něj hromada kamení. Z nich postav kolem mého obydlí zeď- tak vysokou, abych svého otce už ani nezahlédl."

"Rozumím, " odpověděl muž a dal se do práce. Syn mohl odjet spokojeně na cestu, a když se za nějaký čas vrátil byla práce dokončená.

To bylo překpavení! Něco takového opravdu nečekal. Místo vysoké zdi stál u jeho domu krásný kamenný most. Vedl od dveří jeho domu ke dveřím domu jeho otce.

A to už z nich vycházel otec, přeběhl most a svého syna vítal s otevřenou náručí. "To byl skvělý nápad! Postavit most tam, kde jsme se rozešli! Jsem na tebe hrdý, prosím, odpusťme si!" Zatímco otec a syn slavili usmíření, uklidil si pocestný své nářadí a chtěl nenápadně odejít. "Zůstaň přece u nás!" nabízeli mu oba. "Máme pro tebe dost práce!"

Muž však odpověděl: "Rád bych u vás zůstal. Ale musím ještě postavit mnoho dalších mostů jinde."

Zdroj: Duha- Barevný život s vírou, č. 12, 2015/2016, str. 16-17

most, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Creative Commons Volné proSdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 13. 07. 2018 | 123 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře