Společenství čistých srdcí

Setkání koordinátorů SČS

Kategorie: Duchovní život

bez názvu, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Public Domain Ve dnech 23.-25.4 proběhlo ve Vranově nad Dyjí setkání koordinátorů SČS. Nesešlo se nás mnoho, snad i pro to celé setkání se neslo v rodinném duchu. Měli jsme možnost si nejenom předat naše koordinátorské zkušenosti, ale i vzájemně se povzbudit ve víře.

Setkání začínalo již tradičně mší svatou, po krátkém občerstvení jsme prožili Křížovou cestu, která vyvrcholila u kapličky v Zadních Hamrech. Byla už noc a pro mnohé z nás to byl nezapomenutelný duchovní prožitek. Když jsme procházeli romantickou Vranovskou krajinou a uvažovali nad utrpením Našeho Pána.

V sobotu jsme celé dopoledne i chvíli po obědě věnovali diskuzi o úspěších a neúspěších v naších kord. oblastech. O nových možnostech i vyzkoušených praktikách a dalších věcech, které by nám mohli pomoci. Po krátké brigádě, která snad nestojí za zmínku, jsme se přesunuli do nám už dobře známé kapličky, kde jsme slavili Kristovu oběť. Cestou zpátky někteří z nás zakoušeli až příliš velké pokušení se v 7° vedru, svlažit. Až nakonec to jeden bratr v Kristu neustál a okusil ochlazují účinky vody z řeky Dyje. Večer probíhal již v poklidu.

Neděle, již ubíhala až příliš rychle. Po ranních chválách již nás někteří opustili. My, co jsme zůstali, tak jsme společně oslavili Mši svatou. A po krátkém úklidu jsme spořádali výtečný oběd. Nakonec jsme se rozloučili s vranovskou farou, která mám byla po tři dny domovem.

Josef Špaček

kodři

Sdílet

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1]

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 29. 03. 2018 | 242 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře