Společenství čistých srdcí

Povídání o SČS ve Šlapanicích u Brna

Kategorie: Akce

západ slunce_strom Chtěl bys se s vámi podělit o zážitky z mise SČS ve Šlapanicích. :-)Ve čtvrtek 3. listopadu proběhla ve Šlapanicích u Brna přednáška/diskuze s tématem Společenství čistých srdcí na pravidelném setkání mládeže.

S myšlenkou vystoupit před mladými mé domovské farnosti a říct jim něco o SČS jsem si pohrával už delší dobu. Díky vyslyšeným modlitbám k Pánu se povedlo domluvit na přesném datu a také sehnat další dva ochotné členy, kteří by mi s tímto úkolem pomohli. Nabídku přijali člen a koordinátor Lukáš a letošní novočlenka Terezka.

Nejprve jsme mladé uvedli do tématu čisté lásky obecným povídáním o víře, žití podle desatera, až jsme se dostali k duchovní, ale i tělesné čistotě a ideálům čistého srdce. Navázali jsme představením SČS jako společenství - jeho historii, hlavní myšlence atd. Závěrem jsme každý řekli krátké svědectví, kde jsme se snažili odpovědět na následující otázky: „Proč jsem do SČS vstoupil? a Co mi SČS dává?“

Celé setkání jsme vedli více v duchu přátelského rozhovoru než přednášky. Po celou dobu byl dán prostor na dotazy, na které jsme se snažili co nejlépe odpovědět. Setkání se účastnil i místní pan farář, který nám pomáhal odpovídat na otázky z pohledu kněze, jako zástupce Církve. Setkání se neslo v dobré náladě a byl jsem moc rád, že se tato akce mohla uskutečnit. Děkuji moc Terezce a Lukášovi, kteří se nebáli přijet a svědčit o kráse čisté lásky.

Při cestě domů jsem si vybavil slova Písma z Podobenství o rozsévači. „Vyšel rozsévač rozsívat semeno, jedno padlo na skálu, vzešlo a uschlo, …jiné padlo do země dobré, vzrostlo a přineslo stonásobný užitek.“ (Lk 8,5-8)

Na mnoha tvářích mladých jsem viděl zájem i hluboké zamyšlení. Teď už to plně přenechávám Bohu, ať působí! :-)

Rosa coeli

Sdílet

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2]

Autor: Tomáš Silly | Vydáno dne 04. 11. 2016 | 810 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře