Společenství čistých srdcí

Patron "kouzelníků" v akci

Kategorie: Zajímavé

bez názvu, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Public Domain Zajímavý příběh k zamyšlení z knihy A toto viete?...kterou napsal Jozef Luscoň...

Na prostranství před kostelem se zastavil cirkus s kejklíři. Když se lidé shromáždili, začali předvádět salta, přemety, stojky...Všem přihlížejícím se až zatajil dech a bylo slyšet tichý šepot: "To jsou odvážlivci...Podívejte se, co udělal..."

Zvon kostela svolával lidi na mši svatou, ale nikdo se ani nepohnul. "Proč to dělají právě teď, když je čas jít na mši svatou?" ptal se jeden mladík svého kamaráda, ale odpověď nedostal. Mládenec se nenechal odradit, šel za nimi a položil jim stejnou otázku. Vedoucí kejklířů se mu podíval hluboce do očí a mládenec cítil, že jeho pohled není upřímný...
Mohl odejít, ale hrdě vztyčil hlavu a řekl:
"Navrhuji sázku"
"Jakou?"
"Budeme spolu soutěžit. Když vyhraji já odejdete. Když vyhrajete vy, můžeme tady zůstat. Platí?"
"Platí."

A soutěžili. O diváky nebyla nouze. První disciplínou bylo vylézt co nejvýše na strom. Začal kouzelník Byl to silný muž. Vyšplhal se až do koruny stromu.
" Dál už člověk nemůže," mudroval někdo z přítomných
"Bosco, už ani nelez..." ale on neposlouchal
Svižně se vyhoupl na první větev a lezl dál a dál. Když byl na stejné místě, jak kejklíř, tak bleskově udělal stojku. Nastalo ticho. Nikdo ani nedýchal...O chvíli později se ozval velký potlesk. Nebylo pochyb, že mladý Jan Bosco byl výše. Komediant se podíval na mladíka a odsekl:
"Teď určitě prohraješ..."

Další disciplínou byl skok do dálky. Skákalo se z nízké zídky přes potok. Komediant nenechal nic náhodě. Následoval rychlý rozběh, pevný odraz a už byl na druhém břehu. Diváci mu uznale zatleskali.
"Jsi na řadě, ale nemáš šanci ho překonat," řekl mu přítel António. "Jsi menší, než tvůj soupeř." Smělý Jan Bosco se nevzdával. Rozběhl se, na zídce udělal přemet a jeho tělo letělo do dálky. Svého protivníka překonal o více jak půl metru.
"Sláva Bosco, sláva.." jásali diváci. Stařeček, který to pozoroval, tleskal rukama o kolena a rozplýval se radostí:
" Viděli jste to?....To byl výkon...To jsem ještě nezažil."
Jednoznačným vítězem soutěže byl Jan Bosco. Kejklíř musel dodržet podmínky stávky. Od té doby byl klid a čas mše svaté už nikdo neohrožoval.

Hra má člověka přivádět blíže k Bohu a ne mít opačný efekt.

Zdroj: Jozef Luscoň, A toto viete? str. 13

obrázek, zdroj: www.pixabay.com, CCO

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 19. 02. 2019 | 326 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře