Společenství čistých srdcí

A tak klepu na nebeskou bránu

Kategorie: Pro inspiraci

kříž, zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme další kapitolu z knihy A tak klopem na nebeskú bránu, kterou napsal Jozef Luscoň...

5. Nezabiješ! (Ex 20,13)

Jaké je poselství přikázání?


Dá se to říct těmito slovy: Každý člověk má dvě nejcennější věci: je to svoboda a lidský život. Nesáhni mu na něho. Chce žít. Ne každý člověk je tvůj konkurent a soupeř. Snaž hledat s ním společnou řeč. Miluj život ne smrt. Buď na straně života. Jen Bůh dává život a jen On má právo ho vzít. Nepleť se mu do toho.

Je příšně zakázáno zabít člověka, ať už narozeného nebo ještě nenarozeného. Je zakázané "zabití věčného života" v sobě i v jiných lidech. Jsme povini chránit tělesné a duševní zdraví- svoje i cizí. Vzpomeň si, že Ježíš vždy chránil život. (Porov. KKC 2258-2330)

Boží zákon lásky máme rozšířit i na jiné lidi a věřit, že se dá žít v atmosféře lásky.

Modlitba: "Od tvrdého a zatvrzelého srdce, zachraň nás, Pane."

Jak je to v mém životě?

1. Měl jsem v úctě život od početí až po přirozenou srmt? Pomohl jsem někomu, když byl v krizi? Odmítl jsem pomoc nemocnému?

2. Ublížil jsem někomu? Byl jsem naštvaný, hrubý, tvrdý, sobecký a závistivý? Nadával jsem na druhé? Ponížil jsem někoho? Posmíval jsem se někomu? Dráždil jsem někoho k hněvu? Bil jsem někoho? Odpustil jsem bližnímu? Nenávidím někoho?

3. Přál jsem někomu zlo? Byl jsem pomstychtivý? Šířil jsem okolo sebe teror? Vystavoval jsem svůj život nebo život druhého člověku nebezpečí? Riskoval jsem při jízdě autem, na kole? Řídil jsem opilý? Měl jsem vražedné nebo sebevražedné myšlenky?

4. Škodil jsem si na zdraví- přehnanou prací, nedostatečným spánkem, slabým stravováním, oblékáním, přehnaným sportováním, kouřením, drogami a pitím alkoholu? Dodržoval jsem základní hygienické předpisy?

5. Byl jsem příliš mlsný? Netrpím obžérstvím? Cvičil jsem se v oládání sebe sama?

6. Pohoršil jsem někoho? Naváděl jsem někoho na hřích? Platí: Na hřích, ke kterému jsem naváděl druhého, takové hřích jsem spáchal sám. Cítil jsem se zodpovědný za druhé?

7. Trápil jsem zvířata?

zdroj: www.pixabay.com, CCO

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 07. 04. 2019 | 65 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře