Společenství čistých srdcí

Zamilovanému se lehčeji žije

Kategorie: Pro inspiraci

srdce, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Creative Commons Volné pr Nabízíme další kapitolu z knihy Zaľúbenému sa ľahšie žije, kterou napsal Jozef Luscoň...

Mesiáš mezi námi

Jistý muslim řekl: "Podle nás existuje jen jeden Bůh. Jak může mít syna?" Křesťan odpověděl: "Podle nás Bůh je láska. Jak by mohl být sám?"

V čase, který uznal Bůh za nejpříhodnější, se Mesiáš chystá k nám. A ještě něco důležitého víme z Velkého příbehu: Bůh připravil na to nádhernou dívku, Pannu Marii. Jeho příchodem se spouští druhá část tohto příběhu. V Bibli je pod názvem Nový zákon.

Boží Syn si vzal lidské tělo z Panny Marie a vydal se k nám na záchrannou misi. (porov. Lk 1, 26-37) Přinesl zvěst o tom, jaký je Bůh ve skutečnosti. Vyučoval, jak se dá zachránit z pařátů ďábla a žít věčně. Mnozí ho nepřijali a ukřižovali ho. Ale jen chvilku se ďábel radoval, že Ježíš je mrtvý. Třetí den vztal z mrtvých a s ďáblem vypořádal. V táboře satana vzniklo obrovské zděšení. Vítěz odvěkého souboje byl totiž jasný. Neexistuje síla, která by mohla zastavit Ježíšovo vítězné tažení. Je jisté: mocnosti temna se zhroutí. Ježíšova smrt měla takovou smrt, že prostřednictvím ní zaplatil za všechny naše hříchy. Kristus potom vystoupil na nebesa, ale zůstal i mezi námi. V Eucharistii a skrze Ducha svatého.

Když ho z vlastního národa nepřijali, založil nový vyvolený Boží lid- Církev. Ona spravuje všechny hodnoty, které jí zanechal Kristus. Církev prochází dějinami a ohlašuje radostnou zvěst o Bohu a naší perpektivě žít věčně.

Kristus ještě jednou přijde a bude soudit živé a mrtvé. Bude to na konci světa. A z těch, kteří Ježíše přijali a žili podle jeho přikázání udělá svoje syna a dcery, jeho děti zdědí po něm jeho dary a věčný život. Tím bude Boží plány na záchranu lidí dokončený a radost nebude mít konec. (porov. Jan 1, 12-15) K tomu volá každého z nás. To je naše povolání. Takto se věci mají.

Je těžké tomu uvěřit? Pro některé možná i ano, protože dnešní člověk ne neustále ponořený do jiných příběhů. Dokonce někteří se i diví: "V čem jsem se to ocit? Většinou jsou to média, která zaměňují realitu s virtualitou a často lžou a lžou...A my nevíme komu věřit. Je to jak v tom vtipu, kde otec upozorňuje svého snya: "Honzíku, nedávej ten benzín k ohni" A syn říká: "Ale tati, přece nevěříš těm pověrám." A výsledek? Byl tvrdý. Ale vraťme se k našemu Velkému příběhu, protože ten má následující podobu.

Velký příběh nám vypráví o tom, jak Bůh miloval lidstvo. V knize Genezis končí popis stvoření svatbou Adama a Evy. Oddával se samotný Bůh. A v závěru Bible, v knize Zjevení je také svatba: Beránkova svatební hostina. Ženichem je Bůh, Kristus a Církev je nevěstou, tedy my, kteří jsme v ní. A to všechno mezi tím je zamilovaný příběh, zamilování se Boha do nás. (porov. Oz 2, 16-24; Iz 54, 4-8)

Bible je bez tohoto klíče těžko pochopitelná. Ježíš naplnil tento příběh i velepísní svého života a završí ho na konci časů. To je konec Velkého příběhu, ve kterém má hlavní úlohu Ježíš Kristus, Spasitel světa, tajemný muž z jiného světa. A kde jsi v tom příběhu ty?

"Řeholník se ptá adepta na řeholní život: Petře, jaký je čas?" Petr se podívá na hodiny a říká: "Je devět hodin, proč? Řeholník se usměje a říká: "Špatná odpověď." Proč? ptá se Petr. "Měl jsi říct: je čas milovat Pána."

To důležité ve zkratce:
Bůh je milující Otec, který poslal svého Syna, aby lidi zachránil a přivedl je do nebe.


Předsevzetí:
Dobře využívej čas- modlitbou a dobrými skutky.

kříž, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Public Domain

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 21. 04. 2019 | 355 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře